e-AgriMBA: Electronic Pan-European Learning System for Sustainable Agribusiness MBA Education (e-AgriMBA) / Elektronikus páneurópai tanulási rendszer a fenntartható agrárgazdasági MBA képzéshez
Projektkód: 2022-1-PL01-KA220-HED-000086080
Állapot: folyamatban
Konzorciumi partnerek:
Warsaw University of Life Sciences ,Wageningen University, Czech University of Life Sciences; Debrecen University; Slovak University of Agriculture; University of Zagreb; Technical University of Moldova; AgriMBA network; Association for European Life Science Universities; Agency of Development and Modernization of Agriculture of Moldova
Projektvezető: Agata Malak-Rawlikowska, Warsaw University of Life Sciences
Helyi projekt vezető: Dr. Kovács Krisztián, Debreceni Egyetem, e-mail: kovacs.krisztian@econ.unideb.hu
Helyi AgriMBA programigazgató: Dr. Nagy Adrián - Dr. Kovács Krisztián, Debreceni Egyetem
Projekt médiumok:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100089323791825
Projekt ismertető:
A 2022 szeptemberében indított e-AgriMBA projekt célja egy elektronikus páneurópai tanulási rendszer kifejlesztése a fenntartható agrárgazdasági MBA-képzéshez. Az AgriMBA hálózat tagjaként a Debreceni Egyetem szerepe az, hogy a moldovai fejlődő agrárgazdasági oktatás sajátosságaira irányuló posztgraduális programfejlesztési szakértelmet nyújtson.
A projekt célja, hogy a meglévő AgriMBA programok kurzusportfólióját bővítse az online tanulási e-AgriMBA platform és oktatási eszközök létrehozásával. Az AgriMBA-hálózat bővítését az újszerű digitális rendszer használatával az AgriMBA-programnak a Moldovai Műszaki Egyetemen (TUM) történő létrehozása segíti elő. A program az Európai Unió digitális oktatási cselekvési tervének prioritásaiban tükröződő forgatókönyvet kínál a felsőoktatás környezetbarátabbá tételére. Az e-AgriMBA célja az agrárgazdasági MBA-képzés javítása és digitalizálása az AgriMBA-hálózat számára. Ezen túlmenően a programnak a TUM-ban történő telepítésével innovatív oktatási kohéziós eszközként szolgál Európán belül és kívül.
Az online eszközök létrehozásával az e-AgriMBA fenntartható felsőoktatási módszereket fog javasolni a partneregyetemek sokszínűségének megosztásával, és olyan hallgatók számára teremt lehetőséget, akiknek kevesebb lehetőségük van az európai agrárgazdasági MBA-diploma megszerzésére.
A PEF szakértői és oktatói az AgriMBA programhálózat online menedzsmentoktatásának elsajátítása mellett részt vesznek az e-Agrimba TUM-ban történő telepítésének előkészítésében is.
További információk a projekt honlapján találhatók: https://eagrimba.sggw.pl/